Kestääkö lataaminen kauan? Ohita latausanimaatio.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages


Etusivu > Tuotteet > Vaatteet > Naiset > Paidat > LOMA merinovillapaita kauluksella, musta

LOMA merinovillapaita kauluksella, musta

119,00  sis. 24 % alv.

Loma-paita on syntynyt jo vuonna 2015. Se oli yksi ensimmäisiä mallejamme, jonka kaava löytyi muutaman vuoden jälkeen jemmoistamme. Merinovillainen Loma on ihana kylmien kelien paita. Siinä on korkea kaulus, jonka voi pitää yksin- tai kaksinkerroin ja joka lämmittää ihanasti. Merinovillamme on valmistettu mulesing-vapaasti.

Kokoja on välillä S-XL. Merinovilla on hyvin joustavaa ja tuntuu päällä väljemmältä kuin trikoiset ja joustocollegeiset versiot. Tämän vuoksi XXL-kokoakin käyttävä voi useimmiten käyttää myös tästä vaatteesta XL-kokoa. Tarkasta vaatteen mitat mittataulukosta siis huolella. Jos arvot kahden koon välillä, voit ottaa pienemmän jos haluat vaatteen olevan istuvampi. Valitse isompi koko jos etsit väljyyttä. Merinovillaneulokset joustavat hyvin.

    Poista
    + -

    Kuvaus

    Loma-paita on yläosastaan väljä ja sen helmassa on napakampi kaitale. Olkalinja on laskettu eli hiha alkaa ikään kuin käden puolelta. Merinovillaisessa Lomassa on myös kaulus, joka asettuu rennosti kaulalle. Sitä voi käyttää myös takin alla huivin asemasta nostettuna.

    Loma merinovillapaita on 100% oman tuotantomme mulesing-vapaata merinovillaa.

    Valitse valikosta kokosi. Mittataulukosta löydät valmiin vaatteen mitat. Voit verrata niitä itsellesi sopivaan vaatteeseen, mutta huomioi että rinnanympäryksen kohdalle jää väljyyttä. Helman kaitale puolestaan on napakampi mitoitukseltaan.

    Kuvassa olevalla Idalla on päällä koko S/M ja hän on 161 cm pitkä. Idan rinnanympärys on 100 cm.

    Kokotaulukko:

    SMLXL
    Rinnanympärys102110114125
    Helmakaitaleen ympärysmitta9096102110
    Takapituus (niska-helma)71717172
    Hihan pituus pääntieltä hihansuuhun80808080
    Kauluksen korkeus suorana24242424
    Kauluksen ympärysmitta62626262

    Kaavoitus: Dream Circus Oy
    Ompelu: Dream Circus Oy Varkaudessa.
    Kuosin on suunnitellut Kati Kraemer.

    Pesu villanpesuohjelmalla villanpesuainetta käyttäen. Useimmiten merinovillan huoltamiseksi riittää pelkkä tuuletus tai pakastus. Villa on itseään puhdistava materiaali.
    Silitys 1 pisteellä varoen. Kutistuvuus 1-10%.

    Kuvan värisävyt ovat ohjeelliset – tietokoneen tms laitteen näyttö voi vääristää sävyjä.

    Lisätiedot

    Paino0.45 kg
    Koko

    , , ,